Utbildningar

 

 

    Interaktiv utbildning

 

 

I lagen om skydd mot olyckor 2004 finns numera ett krav på att all personal inom verksamheter ska ha en grundläggande brandskyddsutbildning. Kravet är att man genomför utbildning regelbundet. Genom interaktiv utbildning kan man på ett enkelt sätt upprätthålla personalens kompetens inom brandskydd. Det är även ett sätt som förenklar för företag vid exempelvis nyanställningar.
Utbildningen är internet baserad vilket gör den tillgänglig för alla med internetanslutning.   

För vem?

För företag som vill komplettera och förbättra sina brandskyddskunskaper. Utbildningen är allmänt inriktad vilket innebär att den kan användas av alla typer av verksamheter.




 

Produktblad för våra utbildningar hittar du här

 

Intresserad av att veta mer?
Kontakta:

Erik Josephsson, Key Account Manager
E-post: erik.josephsson@kidde.se
Telefon: 08-615 98 99

Mats Olsson, Key Account Manager
E-post: mats.olsson@kidde.se
Telefon: 040-31 17 04

Jörgen Örnberg, säljare i region mitt
E-post: jorgen.ornberg@kidde.se
Telefon: 0704-457610

Gunnel Swahn, säljare i region öst
E-post: gunnel.swahn@kidde.se
Telefon: 08-615 99 78

Attila Bognar, säljare i region öst
E-post: attila.bognar@kidde.se
Telefon: 08-615 99 30

Andreas Pettersson, säljare i region väst
E-post: andreas.pettersson@kidde.se
Telefon: 031-89 45 36

Fredrik Nilsson, säljare i region syd
E-post: fredrik.nilsson@kidde.se
Telefon: 0722-52 47 22

Kundtjänst
E-post: kontakt@kidde.se
Telefon: 020-140 50 59